Kur meklēt informāciju par pašreizējo ceļu stāvokli un braukšanas apstākļiem?

Ikvienam transportlīdzekļa vadītājam noteikti interesē aktuālā informācija par to, kas notiek uz ceļiem. Pirms došanās ceļā ikvienam transportlīdzekļa vadītājam vajadzētu pārbaudīt, vai viņa izvēlētajā maršrutā nav kādi pagaidu šķēršļi, kā, piemēram, remontdarbi, apledojums, avārijas, plūdi utt. Diemžēl, tikai retais zina, kur šādu informāciju meklēt. Lai jūsu ceļš būtu maksimāli drošs un jums nenāktos saskarties ar problēmām, ceļu stāvokļa vai apgrūtinātu braukšanas apstākļu dēļ, mēs esam apkopojuši informāciju par to, kur varat meklēt aktuālākos jaunumus par visu, kas saistās ar ceļu stāvokli.

1. Latvijas Valsts ceļu mājaslapā

Latvijas Valts ceļu mājaslapā, sadaļā Būvobjekti un satiksmes ierobežojumi ir iespējams atrast interaktīvo karti, kurā ir iespējams iepazīties ar visu aktuālo informāciju par remontdarbiem, kas norisinās uz ceļiem. Tāpat tajā ir redzami apledojušie ceļu posmi un galvenajiem valsts autoceļiem un citi braukšanas apgrūtinājumi. Kartē ir atzīmēti arī tie ceļu posmi, kuros remontdarbi ir tikai plānoti, līdz ar to, autovadītāji dažādām izmaiņām var gatavoties jau laikus. Papildus ceļu kartei, mājaslapā ir pieejama arī aktuālā informācija par dažādiem ceļu apgrūtinājumu vaidiem, kā arī par to, kā no tiem izvairīties un sevi pasargāt.

Savukārt, šīs pašas mājaslapas sadaļā Transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumi ir iespējams iepazīties ar informāciju par transportlīdzekļu sezonālās maksimālās masas ierobežojumiem uz lielākajiem valsts autoceļiem. Šie ierobežojumi tiek uzlikti, lai, pie noteiktiem laikapstākļiem, netiktu pārāk noslogoti ceļi ar ierobežotu nestspēju. Ja braucat ar kādu lielāku transportlīdzekli, arī šī informācija varētu būt ļoti noderīga.

2. Rīgas Domes Satiksmes departamenta mājaslapā

Tā kā visaktīvākā satiksme ir tieši mūsu galvaspilsētā, Rīgā, ļoti noderīgi būtu zināt, kādi ceļu ierobežojumi ir tur. To visērtāk var izdarīt Rīgas Domes Satiksmes departamenta mājaslapā. Tajā galvenokārt, var atrast tieši detalizētu informāciju par aktuālajiem ceļa remontdarbiem. Šī informācija iekļauj adresi un ceļa posmu, atbildīgos par darbu izpildi, darbu aprakstu, uzsākšanas un beigšanas datumus utt. Vēl šajā mājaslapā pieejama papildus dažāda veida papildus informācija par aktualitātēm Rīgas ceļu infrastruktūrā un satiksmē. Šajā mājas lapā ir atrodami arī tiešsaistes video no Salu tilta un Brīvības gatves, lai transportlīdzekļu vadītājiem būtu iespēja novērtēt situāciju šajos, satiksmes ziņā sarežģītajos, ceļa posmos.

3. Karšu izdevniecības Jāņa sēta mājaslapā

Aktuālo informāciju par sastrēgumiem visvieglāk būs sameklēt Karšu izdevniecības Jāņa sēta mājaslapā. Tur ir atrodama interaktīvā karte, kurā, ar dažādiem apzīmējumiem, norādītas vietas, kur tiek veikti remontdarbi un ir visintensīvākā satiksme. Tāpat šajā kartē iespējams atrast visas vietas, kur ir izvietoti fotoradari. Šī karte ir ērta lietošanai ar to, ka tajā ir pieejami dažādi maršrutu plānošanas rīki, līdz ar to, ja redzat, ka uz jūsu sākotnēji izvēlētā ceļa, ir nopietni satiksmes ierobežojumi, varat izmērīt un atzīmēt citu, izdevīgāku maršrutu, pa kuru nokļūt vajadzīgajā galamērķī.

4. Satiksmes informācijas centra diennakts informatīvais tālrunis

Ja jums nav pieejams internets vai informācija ir jāuzzina steidzami, visērtāk būs zvanīt uz Satiksmes informācijas centra informatīvo tālruni 80005555. Tajā jūs konsultēs par pilnīgi visa veida ierobežojumiem, ar kuriem jums varētu nākties saskarties uz Latvijas ceļiem. Ja plānojat kādu tālāku braucienu, labāk pirms tam uzzvaniet, lai noskaidrotu, vai īsākais ceļš, konkrētajā gadījumā, neizrādīsies tālākais un nogurdinošākais.